خودرو تندر90 ایران چهره عوض می کند

محمدرضا معتمد معاون تولید تندر90 ایران خودرو در جشن تولید 300 هزارمین تندردرکشور با بیان این مطلب، گفت: این قرارداد در یک زمان بندی 20 ماهه به اجرا در می آید و سهم 60 درصدی ساخت داخل آن نشان دهنده جدی بودن ایران خودرو در بهره گیری از توان سازندگان داخلی است.

تندر90 معتمد تولید تندر90 را نتیجه درک ضرورت تولید محصولی با پلتفرم و فناوری جدید در ایران خودرو ذکر کرد که در سال 84 اتفاق افتاد و گفت: تولید تندر در این سال ها با فراز و نشیب بسیار توام بوده است. معاون تولید تندر90 ایران خودرو 50 درصد ساخت داخل در شروع تولید تندر90 را که در قرارداد شرط شده بود، مهم ترین چالش تولید این محصول دانست و گفت: در آن زمان کمتر کسی باور می کرد که چنین چیزی امکان پذیر باشد.

معتمد با اشاره به تاخیر یک ساله تندر در ورود به بازار ایران در اثر تلاش برای ارتقای کیفیت قطعات ساخت داخل، گفت: قطعه سازان ایرانی در پروژه تندر نشان دادند که می توانند قطعاتی در سطح جهانی تولید کنند و تاییدیه های لازم را بگیرند. وی افزود: تجربه تندر باعث شد بسیاری از قطعاتی که در این قرارداد به تولید داخل رسید، به سایر سایت های تولید تندر در جهان از جمله هند، روسیه و رومانی که زادگاه تندراست، صادر شود. معاون تولید تندر90 ایران خودرو آدیت های کیفیتی رنو را بسیار سخت گیرانه توصیف کرد و مجوز انجام این آدیت ها در ایران خودرو توسط ایران خودرو را یک موفقیت بزرگ برشمرد و گفت: این کار تنها در سه سایت تولیدی تندر در دنیا انجام می شود که ایران خودرو یکی از آن ها است.  معتمد ارتقای روز افزون کیفیت تندر را از دیگر دستاوردهای ایران خودرو دانست و با اشاره به لزوم ایجاد تنوع در محصول، اظهار داشت: ایران خودرو سه سال پیش در همین راستا، اسپورت کیت را تولید کرد که مشتریان از آن بسیار راضی بودند.

وی با اشاره به مطالعات بازار که دو سال پیش انجام گرفت، تولید تندر اتوماتیک را که برای اولین بار در جهان در ایران تولید شده، دستاورد دیگر ایران خودرو در این خصوص عنوان کرد و گفت: تا کنون شش دستگاه تندر اتوماتیک تولید شده که در دست ازمون های لازم است.  معاون تولید تندر از جای خالی وانت زیر 1500 کیلوگرم در بازار ایران سخن گفت و اقدام ایران خودرو برای تولید وانت یو90 بر پایه پلتفرم تندر را اقدام این گروه صنعتی در راه تامین نیاز بازار به وانت زیر 1500 کیلوگرم توصیف کرد و گفت: تعدادی از این وانت تولید شده که تحت آزمون های لازم قرار دارد. معتمد از تولید آزمایشی وانت یو90 در اوایل آذر ماه امسال و تولید انبوه آن در اواخر سال جاری خبر داد.

/ 0 نظر / 7 بازدید