جدیدترین وضعیت راه های کشور


 به گزارش  خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی اعلام کرد: بر اساس آخرین اخبار دریافتی از سطح معابر کشور محورهای هراز و کرج چالوس در محدوده استانهای تهران و البرز و محور قزوین - رشت ، قزوین - کرج و قزوین - زنجان در استان قزوین و مشهد - چناران ، چناران به قوچان و مشهد نیشابور در استان خراسان رضوی از ترافیک نیمه سنگین برخوردار است.
 
بنا بر اعلام این پلیس، برابر آخرین اخبار دریافتی در محورهای چمن بید به جنگل گلستان و چمن بید - آشخانه در خراسان شمالی و ارتفاعات محور چالوس در استان مازندران بارش برف و همچنین گزارش شده است.* بارش پراکنده باران در استانهای گلستان ، مازندران ، خراسان شمالی  

* به روزرسانی شده در ساعت 14:00

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی وضعیت ترافیک محورهای مواصلاتی استان خراسان رضوی را با وجود حجم بالای تردد خودروی روان اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران سرهنگ "محمد صفایی"از افزایش حجم تردد خودرویی در محورهای استان خبر داد و گفت: با توجه به اتمام دور اول مسافرت های نوروزی و شروع دور دوم مسافرت ها به مشهد مقدس در محورهایی مواصلاتی استان حجم تردد خودرویی بالای را شاهد هستیم.
 
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان رضوی افزود: با وجود حجم بسیار بالای تردد خودرویی برابر گزارش های واصله از پلیس راه ای سطح استان هم اکنون جاده های استان از ترافیک روانی برخوردار است.
 
در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به وضعیت جوی در سطح استان خراسان رضوی گفت:با توجه به احتمال بارندگی در برخی محورهای مواصلاتی و لغزندگی جاده ها رانندگان هنگام تردد در این محورها از هرگونه شتاب و عجله خودداری کنند.
 
وی در پایان با اشاره به بیشترین عوامل تصادفات جاده ای در این ایام (عدم توجه به جلو، خستگی و خواب آلودگی، تجاوز به چپ و تخطئی از سرعت مطمئنه) از همه رانندگان و مسافران نوروزی خواست: هنگام تردد از محورهای ارتباطی این استان با رعایت قانون پلیس را یاری کنند.

 * بارش شدید باران و لغزنده بودن محورهای خراسان شمالی

رئیس پلیس راه خراسان شمالی گفت: رانندگان هنگام تردد در محورهای مواصلاتی استان به دلیل ریزش باران و لغزنده بودن جاده احتیاط کنند.
 سرهنگ "غلامحسین علی حسین زاده"افزود: به دلیل ریزش باران و نزولات جوی از بامداد امروز معابر شهری و برون شهری استان خراسان شمالی لغزنده است.

وی همچنین تصریح کرد: ریزش نزولات جوی در محورهای کوهستانی نیز به شکل بارش باران می باشد که رانندگان هنگام تردد در این محورها از هرگونه شتاب و عجله خودداری نمایند.

این مقام انتظامی همچنین بیان داشت: برابر اعلام سازمان هواشناسی استان این شرایط همچنان استقرار دارد که لازم است رانندگان هنگام تردد احتیاط لازم را به عمل آورند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی خراسان شمالی به منظور پیشگیری از سوانح احتمالی در این شرایط ، به رانندگان توصیه کرد هنگام تردد حتما رعایت فاصله طولی با خودروی جلویی را به عمل آورده و از ترمز ناگهانی جدا خودداری کنند.


سرهنگ علی حسین زاده در پایان از رانندگان خواست هرگونه اخبار و اطلاعات در خصوص وضعیت جاده ها و راههای استان را در تماس با شماره تلفن 2182818 – 0584جویا شوند.*بارندگی در جاده ها / رانندگان احتیاط کنند 
*به روز رسانی شده در ساعت 13:30

رئیس پلیس مرکز کنترل ترافیک راههای کشور از ترافیک سنگین جاده های کشور خبر داد.

سرهنگ صلبی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: در استان البرز محور کرج- چالوس از میدان امیر کبیر تا تونل شماره 5 ترافیک سنگین است و در استانهای مازندران محور هزار، قزوین محور قزوین رشت،کرج قزوین و کرج زنجان  ترافیک نیمه سنگین است.

وی در ادامه بیان کرد: ترافیک نیز در استان خراسان رضوی محور مشهد چناران، چناران- قوچان و مشهد نیشاور و در استان کهکیلو بویر احمد در محور گچساران –نور اباد و گچساران، یاسوج نمیه سنگین است.

سرهنگ صلبی افزود: در استان خراسان شمالی محور چمن بید جنگل گلستان و چمن بید آش خانه و ارتفاعات استان مازندران و محور کرج چالوس بارش برف گزارش شده و در استانهای گلستان، مازندران خراسان شمالی بارش باران گزارش شده است.*ترافیک در اکثر محورهای مواصلاتی کشور به صورت رفت و برگشت است
*به روزرسانی شده در ساعت 12:00؛

معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از ترافیک سنگین در محور کرج - چالوس از میدان امیرکبیر تا سدکرج خبرداد و گفت: همچنین ترافیک در اکثر محورهای مواصلاتی کشور به صورت رفت و برگشت است.
سرهنگ صمد اسفندیاری درباره وضعیت ترافیکی جاده های کشور، اظهارداشت: در استان البرز، محور کرج - چالوس از میدان امیرکبیر تا سد کرج، ترافیک سنگین است.
وی افزود:  از سد کرج تا محدوده شهرستانک؛ همچنین در استان مازندران، محور هراز "گزنگ تا پلور" و در محور چالوس - کرج محدوده پل زنگوله ترافیک نیمه سنگین است.

معاون عملیات پلیس راهور ناجا تصریح کرد: در سایر جاده های کشو،ر ترافیک نسبتا پرحجم و به صورت روان است.

وی تصریح کرد: اکثر محورهای استان گلستان و مازندران و نیز محور "چمن بید" در استان خراسان شمالی شاهد بارش باران هستیم که این امر موجب لغزندگی معابر و کندی حرکت خودروها شده است.

معاون عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا یادآور شد: روز گذشته که روز آخرتعطیلات رسمی بود، هنگام بازگشت شهروندان از سفرهای دور اول نوروزی در برخی محورها مانند هراز و کرج - چالوس شاهد بار پرحجم ترافیک بودیم که به منظور سهولت بهتر سفرها، محورهای مزبور یکطرفه اعلام شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد:اما امروز که شروع روز اول کاری در سال 92 می باشد، ترافیک در اکثر محورهای مواصلاتی کشور، مسیرهای شمال به جنوب و جنوب به شمال، به صورت رفت و برگشت است.

سرهنگ اسفندیاری خاطرنشان کرد: مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا با شماره تلفن 88255555 ( ده خط) به طور شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راههای کشور و امداد رسانی احتمالی به هموطنان عزیز است.

*جاده کرج ، چالوس یکطرفه می شود 
* به روز رسانی شده در ساعت 11:00

معاون عملیاتی پلیس راه کشور از بارش باران و برف در برخی از راههای کشور خبر داد و گفت:از مرزن‌آباد به سمت کرج، از ساعت 15 امروز یک‌طرفه می‌شود.

سرهنگ اسفندیاری در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران گفت: طبق آخرین گزارش وضعیت جوی در اکثر محورهای استان گلستان و مازندران بارش باران است.

وی بیان کرد: در همین راستا نیز در استان خراسان شمالی محور چمن بید بارش باران گزارش شده و در سایر محورها و جاده ها جوی آرام است.

/ 0 نظر / 23 بازدید