کیفیت محصولات ایران خودرو به سطح خیلی خوب رسید

کیانوش پورمجیب معاون کیفیت ایران خودرو با بیان این مطلب گفت : پژو 405 درحال حاضر دررده کیفی خوب قرار دارد که این خودرو درسال جاری به سطح خیلی خوب ارتقاء خواهد یافت . 

 

وی افزود:  سمند، 206، رانا، گراندویتارا و تندر در سطح خیلی خوب قرار دارند.

 

پورمجیب ،  نمره منفی را از شاخص های مهم کیفیت محصولات دانست و گفت: روند کاهش این شاخص از سال 87 به گونه ای بوده که اغلب تولیدات ایران خودرو در سطح خیلی خوب قرار گرفته است.

 

پورمجیب این موفقیت را حاصل تشکیل کمیته عالی کیفیت و  اجرای پروه های کیفیت با تمرکز روی قطعه ساز و فرایندهای تولیدی دانست و گفت: در این چهار سال بالغ بر 500 پروژه ارتقای کیفیت به اجرا در آمده و نمره منفی محصولات به یک سوم  کاهش یافته، یعنی سطح کیفیت محصولات سه برابر رشد کرده است.

 

معاون کیفیت ایران خودرو نمره منفی 206 در سال 88  را  37  نمره ذکر کرد که در 11 ماه سال 91 به  23.8  کاهش یافته و 36 درصد بهبود نشان می دهد.

 

وی بهبود نمره منفی 206 اس. دی. را 43 درصد، تندر 38 درصد، سوزوکی 26 درصد، سمند 43 درصد، 405 تولید تهران 51 درصد و تولید خراسان 47 درصد و پارس را در این مدت 47 عنوان کرد و گفت: به این ترتیب میانگین کاهش نمره منفی محصولات ایران خودرو 42 درصد و موید تمرکز ایران خودرو بر قطعات و پروسه های تولیدی است.

 

پورمجیب افزود: روزانه چند نمونه از خودروهای تولیدی توسط سیستم کیفیت کارخانه و شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از جنبه های ظاهری و عملکردی کنترل و تست می شود.

 

معاون کیفیت ایران خودرو، نمره منفی زیر 25 را دارای رتبه خیلی خوب A + ، بین 25 تا 63 را دارای رتبه خوب A،بین 63 تا 94 نمره را دارای سطح خوب B+و بین 94 تا 140 امتیاز منفی را دارای سطح کیفیتی خوب Bعنوان کرد و گفت: تمامی تست های مرحله نهایی تولید بر اساس چک لیست هایی انجام می شود که بر گرفته از استاندارد های مشابه خودروسازان جهانی  است.

/ 0 نظر / 10 بازدید