بررسی تخصصی مگان

 

رنو مگان خودرویی است که بعد از ورود به بازار ایران کمی دچار بی‌مهری مشتریان شد. البته شاید این مشکل را بتوان در ظاهر نچندان دلچسب آن پیدا کرد اما مگان از آن خودروهایی است که نمی‌توان با بهانه‌هایی این چنینی از کنار آن به سادگی گذشت.

 

بالاخره با سیاست‌های پارس‌خودرو‌، مگان توانست از بحرانی که در اوایل دچار آن بود، جان سالم بدر برد.جایی که در حال حاضر مگان با خودروهایی نظیر مزدا 3 تیپ 1 و 2، نیسان رونیز و تویوتا یاریس صندوقدار رقابت سختی دارد. مگان جزو معدود خودروهای اروپایی است که بین رقیبان سرسخت آسیای شرقی خود در بازار ایران سعی دارد تا ثابت کند که هنوز هم برندهای آسیایی راهی طولانی برای رسیدن به اروپا دارند. حال باید ببینیم این جنگجوی تنها می‌تواند در این مبارزه سرافراز بیرون بیاید؟
سعی می‌کنیم زیاد در مورد ظاهر و طراحی بیرونی مگان بحث نکنیم. تنها چیزهایی که خیلی نمایان هستند، طراحی زیبای چراغ‌های جلو (که به طور مناسبی لوگو رنو بین آنها قرار گرفته است)، خطوط کاملا هماهنگ با درها و نمای جانبی و ظاهر نه چندان دلچسب عقب خودرو که حتی اگر صاحب آن هم باشید کمی طول می‌کشد تا به آن عادت کنید!

 


حال کلید خودرو را می‌گیریم تا وارد آن شویم. در همین ابتدا کمی متعجب می‌شویم زیرا کلید مگان تنها یک صفحه کوچک مانند دزدگیر است که کلیدهای باز و بست قفل درها و صندوق عقب روی آن است! در را باز کرده و داخل می‌شویم، کلید را در محفظه خود قرار داده و با فشار دادن دکمه‌ای موتور را روشن می‌کنیم. می‌توان گفت همین سیستم روشن شدن مگان چیزی است که حتی نمی‌توان در خودروهای بالای 60 میلیونی مانند تویوتا کرولا پیدا کرد. تا موتور گرم شود به سراغ طراحی و کیفیت داخل مگان می‌پردازیم. زمانی که پشت فرمان قرار می‌گیرید، اولین چیزهایی که نظر شما را جلب می‌کنند فرمان کوچک و خوش دست و نشان‌دهنده‌های زیبا و اسپرت مگان هستند. اما زمانی که به کنسول میانی نگاه می‌کنید کمی دلسرد می‌شوید زیرا زیبایی که در طراحی نشانگرهای وجود دارد را در آن نمی‌بینید. اما پس از مدتی به آن عادت کرده و بهتر با آن کنار می‌آیید. در وسط کیلومتر شمار و دور شمار موتور، یک خودروی کوچک است که به شما نشان می‌دهد کدام یک از درها باز است و کدام یک از چرخ‌ها کم باد هستند.

 

همچنین در بالای این خودروی کوچک اطلاعاتی به شما نشان داده می‌شود که می‌توانید آنها را تغییر دهید. اطلاعاتی نظیر متوسط مصرف سوخت، مقدار مسافت باقیمانده با توجه به مقدار سوخت، متوسط سرعت و … را می‌توانید در این قسمت ببینید. صندلی‌ها کاملا راحت هستند اما کمی احساس می‌کنید که ارتفاع صندلی‌ها بالا هستند. البته این ارتفاع کاملا مناسب بوده و به خیابان و خودرو مسلط هستید، اما از آنجایی که بعضی از ما ایرانی‌ها طوری می‌شینیم که فقط سرمان از بیرون معلوم باشد!، ممکن است کمی در اولین تجربه‌ها نامانوس باشد.

 
 
/ 0 نظر / 10 بازدید